Co nowego u nas? - aktualizacja 23.2.2021

Używasz Internet Explorer 6 lub 7. Zalecamy aktualizację do wersji Internet Explorer 9 lub nowszej. Ta wersja umożliwi Ci korzystać z naszej strony bez ograniczeń, bezpieczniej i w lepszej jakości.

Strona główna
LOGOWANIE | REJESTRACJA
W Anglii jest 1:13am (zamknięte)
Śledź nas na Facebook | Kontakt

Co nowego u nas? - aktualizacja 23.2.2021

23.2.2021

W zeszłym tygodniu udało nam się wynegocjować nowy kontrakt z DPD, który gwarantuje wszystkim znacznie niższe ceny za przewóz przesyłek niż dotychczas. Ponieważ od 1.1.2021 nie można już wysyłać przesyłek za pośrednictwem Dolphi Transport, staraliśmy się, aby cena transportu w DPD zależała również od wagi, a nie tylko od ilości sztuk.
Uważamy, że nam się udało, oceń kilka przykładów:

1. Transport 1 przesyłki do Czech, waga 10kg - cena 19,46 £ (dotychczas 31,15 £), zaoszczędzisz około 37%
2. Transport 1 przesyłki do Czech, waga 20kg - cena 24,46 £ (dotychczas 31,15 £), zaoszczędzisz około 22%
3. Transport 2 przesyłek do Czech, waga 7kg i 10kg - cena 38,92 £ (dotychczas 62,30 £), zaoszczędzisz około 37%

Aby poznać dokładne ceny dostawy do swojego kraju, możesz skorzystać z naszego kalkulatora.

Obecnie wysyłamy przesyłki za pośrednictwem DPD i Royal Mail. Alternatywnie możesz zorganizować własny transport.

Drugą znaczącą innowacją, obowiązującą od 22 lutego 2021 r., Jest możliwość ubezpieczenia przesyłek do maksymalnej wartości 500 GBP. Stawka za dodatkowe ubezpieczenie wynosi 4% wartości przesyłki, którą określisz. Możliwość dodatkowego ubezpieczenia dotyczy tylko przesyłek wysyłanych za pośrednictwem DPD. W przeciwnym razie przesyłki wysyłane za pośrednictwem Royal Mail są ubezpieczone do 20 GBP, a przesyłki wysyłane za pośrednictwem DPD mają podstawowe ubezpieczenie w wysokości 50 GBP.

Od końca ubiegłego roku do chwili obecnej przestaliśmy tymczasowo pobierać opłaty za przechowywanie z powodu problemów z transportem z Wielkiej Brytanii. Ponieważ udało nam się przezwyciężyć problemy spowodowane Brexitem i obecnie wszystko działa tak, jak powinno, zdecydowaliśmy się pobierać opłatę za przechowywanie wszystkich paczek, które masz u nas przez ponad 30 dni od 1 marca 2021 r. Dlatego każdą otrzymaną przez nas paczkę możemy przechowywać bezpłatnie przez 30 dni. Po tym okresie za każdą przesyłkę będziemy pobierać opłatę w wysokości 0,30 GBP za każdy dzień przechowywania.

Przypominamy tylko, że od 1.1.2021 każda przesyłka wysyłana z Wielkiej Brytanii musi przejść przez odprawę celną.

1. Za wartość przesyłki do 22 EUR odbiorca nie płaci podatku VAT ani cła.
2. Za przesyłki o wartości od 22 do 150 euro odbiorca płaci tylko VAT.
3. W przypadku przesyłek o wartości powyżej 150 EUR odbiorca płaci podatek VAT oraz, w stosownych przypadkach, cła. To, czy cło zostanie zapłacone, zależy od kraju pochodzenia towaru (tj. Gdzie został wyprodukowany) i stawki cła (od 0% do około 22%). Fakt, że przesyłka jest wysyłana z Wielkiej Brytanii, nie oznacza, że ​​jest objęta umową wolnocłową między Wielką Brytanią a UE. Decydującym czynnikiem jest kraj, w którym produkt został wyprodukowany, a nie kraj, z którego jest wysyłany.

Na przykład aktualne stawki celne możesz sprawdzić tutaj.

W przypadku przesyłek wysyłanych za pośrednictwem DPD procedura celna odbędzie się natychmiast po przystąpieniu do UE we Francji lub w Holandii, w zależności od miejsca przeznaczenia przesyłki. Odbiorca otrzyma SMS i e-mail z prośbą o zapłatę podatku VAT (lub cła), płatne po prostu za pośrednictwem bramki płatności online. Po opłaceniu przesyłka jest kontynuowana do odbiorcy. Dostawa trwa obecnie 5-6 dni roboczych, pod warunkiem uiszczenia długu celnego tego samego dnia, w którym wysłano żądanie.

W przypadku przesyłek za pośrednictwem Royal Mail procedura celna będzie odbywać się tylko w kraju dostawy, a dokładna procedura różni się w zależności od kraju. Pod warunkiem, że wartość przesyłki jest mniejsza niż 22 EUR, przesyłka zostaje dopuszczona do swobodnego obrotu i nie trzeba nic płacić.

Copyright 2007 - 2018 © Dolphi Couriers Ltd, Wszelkie prawa zastrzeżone.Dětské oblečení George, Matalan a Tu. | Stylový špunt